Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 22. Wielkie Bitwy II Wojny światowej

22. Tarawa 1943
Drugi cios marines

 

NUMER NIEDOSTĘPNY

W sprzedaży
od 20 czerwca 2012r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

WY-22

Wyspa Betio z atolu Tarawa była broniona przez elitarne oddziały japońskie, na których czele stał doświadczony dowódca, kontradm.Keiji Shibasaki. Przygotowując się do odparcia spodziewanego desantu Amerykanów, Japonczycy zamienili podejścia do wyspy i sam ląd w ciąg umocnień, przeszkód i schronów bojowych, zdecydowani powstrzymać nieprzyjaciela jeszcze przed dotarciem do brzegów Betio. Japoński dowódca powiedział nawet, że "Amerykanie nie zdołają zająć tej wyspy, mając nawet milion żołnierzy, zajmie im to 100 lat". Marines z 2.DPMor. zajęli Betio po kilkudniowych walkach, były to jednak zmagania niezwykle krwawe. Zginęli praktycznie wszyscy obrońcy atolu, a po stronie Amerykanów poległo 837 żołnierzy piechoty morskiej - ponad połowa z nich pierwszego dnia operacji, podczas lądowania na wyspie.

Tytuł filmu: Zaginione dowody: Tarawa

PDF - okładka dla pudełek DVD typu slim do samodzielnego wydruku

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie