Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 59. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 59. ZIEMIA OBIECANA cz.1 + DVD TAJEMNICE STAROŻYTNOŚCI - ZAGINIONA ARKA

 

 

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-59

Tom 59. ZIEMIA OBIECANA cz.1

Tygiel etniczny, odkrywanie dziejów narodu wybranego.

DVD TAJEMNICE STAROŻYTNOŚCI - ZAGINIONA ARKA

W biblijnej Księdze Wyjścia znajduje się informacja o obitej złotem skrzyni z drzewa akacjowego zbudowanej przez Hebrajczyków u stóp góry Synaj według opisu, który Jahwe przekazał Mojżeszowi. Arka Przymierza to symbol boskiej obecności na ziemi, złożono w niej tablice Dekalogu - Dziesięciu Przykazań. Złotą skrzynię Żydzi nosili podczas wędrówek i bitew, wreszcie złożyli ją w zbudowanej przez króla Salomona świątyni jerozolimskiej, w miejscu zwanym "święte świętych". Arka zniknęła w 586 r.p.n.e. po zdobyciu Jerozolimy przez władcę Babilonu, Nabuchodonozora II. Zaginiona złota skrzynia, którą zdobiły postaci cherubinów - strażników z rozpostartymi skrzydłami, na przestrzeni dziejów rozpalała wyobraźnię nie tylko wierzących i poszukiwaczy skarbów, szukali jej krzyżowcy, awanturnicy, archeolodzy, a nawet bohaterowie filmowi, jak słynny Indiana Jones. Autorzy filmu twierdzą, że wpadli na trop Arki - czyżby udało im się odkryć skarb, o którym śnili ich poprzednicy od 2,5 tysiąca lat?

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie