Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 58. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 58. ODKRYWCY I BADACZE CYWILIZACJI INKASKIEJ + DVD TAJEMNICE STAROŻYTNOŚCI - KREW I SKARBY PERU

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-58

Tom 58. ODKRYWCY I BADACZE CYWILIZACJI INKASKIEJ

Tiahuanaco-Tiwanaku, Titicaca, Cuzco, Machu Picchu.

DVD TAJEMNICE STAROŻYTNOŚCI - KREW I SKARBY PERU

Kulturę Indian Moche (albo Mochica) z wybrzeża Pacyfiku ukazały światu wykopaliska prowadzone w grobowcach. W odległych wiekach lud ten wznosił olbrzymie świątynie-piramidy Słońca i Księżyca, tworzył wazy o oryginalnej formie, przeznaczone do krwi z rytuałów ofiarnych. Moche czcili krwiożerczego boga wyobrażanego z kłami, który żądał ludzkich głów. Aby zapewnić sobie jego łaski, składali ofiary z ludzi. W rzeźbionych realistycznych dekoracjach naczyń powtarza się wątek wręczenia głównemu bóstwu pucharu wypełnionego ludzką krwią. W 1995 r. pod Piramidą Księżyca archeolodzy znaleźli około 40 szkieletów mężczyzn pomiędzy 17 a 30 rokiem życia, wszyscy zginęli gwałtowną śmiercią, poderżnięto im gardła, obcięto głowy. W piasku, jak po bitwie, leżały odcięte głowy i kończyny. Zagadkę ich śmierci z pomocą naukowców usiłują rozwikłać autorzy filmu przypominającego kryminał, którego akcja rozegrała się przed setkami lat.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie