Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 54. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 54. MAJOWIE cz.3 + DVD W POGONI ZA PRAWDĄ - MIASTO BOGÓW

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-54

Tom 54. MAJOWIE cz.3

Piramidy, Świątynie, Pałace, Freski.

DVD W POGONI ZA PRAWDĄ - MIASTO BOGÓW

Kultura Indian Olmeków pozostawiła ślady w Dolinie Meksyku. Pewne jej wpływy są widoczne w dokonaniach Majów. Główny olmecki ośrodek religijny stanowiło Teotihuacan - prawdziwe miasto, z centrum obrzędowym otoczonym dzielnicami mieszkalnymi, co w okresie klasycznym było dla Ameryki czymś zupełnie wyjątkowym. Kompleks budowli kultowych usytuowano wzdłuż ponad trzykilometrowej alei, zwanej Drogą Zmarłych. Po obu stronach Drogi Zmarłych wznosiły się piramidy, platformy, pałace. Na południowym końcu alei zbudowano piramidę o ścianach, na przemian, pionowych i ukośnych; pomiędzy kamiennymi gzymsami wiły się cielska wężów, z murów sterczały paszcze gadów i wyobrażenia boga deszczu; potwory o oczach z obsydianu wpatrywały się w przechodnia. Pomimo kilku rekonstrukcji powiększających skalę i dodających nowe elementy do starych założeń, całość zachowała wiele z pierwotnego wyglądu. Autorzy filmu proponują spacer po Teotihuacan.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie