Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 53. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 53. MAJOWIE cz.2 + DVD GŁOSY ZAKLĘTE W KAMIENIU

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-53

Tom 53. MAJOWIE cz.2

Półkula zachodnia przed Kolumbem.

DVD GŁOSY ZAKLĘTE W KAMIENIU

W jednym z najstarszych miast Majów - Copan - grupa badaczy w zawrotnym tempie rozwiązuje zagadki archeologiczne. Nad sekretami władców Copan głowi się ponad 50 pracujących tam naukowców; kluczem do rozwikłania tajemnic jest odczytanie pisma. Majowie pisali znakami wyrażającymi nie tylko dźwięki, ale przede wszystkim pojęcia. Z chwilą gdy znaczenie tych obrazków poszło w zapomnienie, pismo Majów stało się szyfrem prawie niemożliwym do odcyfrowania, tym bardziej że po wielu wiekach znaki, ulegając licznym przemianom, przestały być podobne do przedmiotów, które wyobrażały. Znaczenie chińskich piktogramów zachowało sie dzięki ciągłości tamtejszej kultury. Egipskie hieroglify z czasem wyszły z użycia, ale udało się je odczytać dzięki temu, że pewien oficer napoleoński znalazł w Egipcie słynny kamień z Rosetty, gdzie starożytnym znakom towarzyszył tekst w dwóch znanych językach. Zobaczymy, jak hieroglify Majów odczytują uczeni nazywani nowymi odkrywcami.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie