Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 52. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 52. MAJOWIE cz.1 + DVD JAK POWSTAJE IMPERIUM - MAJOWIE

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-52

Tom 52. MAJOWIE cz.1

Odkrycie Nowego Świata.

DVD JAK POWSTAJE IMPERIUM - MAJOWIE

W pierwszym tysiącleciu naszej ery kształtowały się cywilizacje Nowego Świata. Mieszkańcy ówczesnej Europy i Azji nawet nie podejrzewali, że istnieje inna część świata, również zamieszkała: półkulę wschodnią i zachodnią dzieliły niezbadane oceany. Na rozległych obszarach Ameryki Środkowej, terenach południowego Meksyku, półwyspu Jukatan oraz pasm górskich Gwatemali i Hondurasu, wśród tropikalnych lasków kryją się bezcenne zabytki pozostawione przez twórców najbardziej rozwiniętej cywilizacji, jaka kiedykolwiek istniała w indiańskiej Ameryce: cywilizacji Majów. Przez niemal cztery stulecia, poczynając od hiszpańskiego podboju terytoriów Ameryki Środkowej, ruiny miast Majów spowijała mgła zapomnienia. Dopiero w drugiej połowie XIX w. rozpoczęły się systematyczne poszukiwania, badacze wydzierali ziemi i pożerającej wszystko dżungli wspaniałe pomniki tej kultury; jednym z nich jest pradawna stolica państwa Majów - Tikal.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie