Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 51. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 51. AZTEKOWIE cz.2 + DVD MEKSYK - BÓG, ZŁOTO I CHWAŁA

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-51

Tom 51. AZTEKOWIE cz.2

Historia i sztuka Azteków, wojownicy, społeczeństwo, rytuał i obrzędy, medycyna, strój kuchnia.

DVD MEKSYK - BÓG, ZŁOTO I CHWAŁA

Zgodnie z legendą pewnego dnia kapłanom boga Huitzilopochtli ukazał się orzeł siedzący na kaktusie i pożerający węża. Duchowni, będący zarazem naczelnikami i przewodnikami wędrownego ludu zwanego Tenoczkami, uznali tę wizję za jednoznaczny sygnał od bogów, że w miejscu, w którym ją ujrzeli, mają zbudować miasto o nazwie Tenochtitlan. Ponieważ koczownicy znajdowali się właśnie na brzegu wielkiego jeziora Texcoco, postanowili wbić wielkie drewniane pale w płytszych miejscach jeziora i zbudować na nich z trzcin i sitowia swoje chaty. Niewielka z początku osada rozrosła się z czasem we wspaniałe miasto - stolicę imperium azteckiego. Wizerunek orła pożerającego węża jest godłem współczesnego państwa Meksyk, a na ruinach dawnego Tenochtitlanu wznosi się stolica kraju, miasto Meksyk.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie