Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 47. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 47. OD CZASÓW PREHISTORYCZNYCH DO PODBOJU ALEKSANDRA WIELKIEGO + DVD JAK POWSTAJE IMPERIUM PERSOWIE

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-47

Tom 47. OD CZASÓW PREHISTORYCZNYCH DO PODBOJU ALEKSANDRA WIELKIEGO

Geografia, ludność, prehistoria, historia i sztuka do podboju Aleksandra Wielkiego, pismo i język, religia, administracja, Suza, Pasargady, Persepolis

DVD JAK POWSTAJE IMPERIUM PERSOWIE

Królom z dynastii Achemenidów po raz pierwszy w dziejach udało się zjednoczyć wszystkie plemiona irańskie i utworzyć z nich silne państwo. W VI w. p.n.e. panująca w Persji dynastia medyjska została obalona przez Cyrusa II Starszego (559-530 p.n.e.), genialnego władcę, który zdołał podporządkować sobie cały azjatycki Wschód. Stworzone przez niego gigantyczne imperium było pierwszym w dziejach świata państwem, które skupiało tak wiele odrębnych kulturowo narodów. Na stolicę swego państwa Cyrus II wybrał Pasargady, gdzie wzniósł wspaniałe pałace. Kolejny władca, Dariusz I Wielki (522-486 p.n.e.), ustanowił wschodnią granicę swojego imperium aż na Indusie. Król wybudował Persepolis - rozległą stolicę swojego państwa, która zachwycała swym przepychem cały starożytny świat. W ten sposób powstało największe państwo w dziejach starożytnego Wschodu, które przetrwało prawie 200 lat, aż do podboju Aleksandra Wielkiego.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie