Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 45. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 45. ASYRIA cz.1 + DVD PETRA TAJEMNICE STAROŻYTNOŚCI

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-45

Tom 45. ASYRIA cz.1

Walki o przetrwanie i hegemonię

DVD PETRA TAJEMNICE STAROŻYTNOŚCI

Petra, położona w Jordanii w skalistej Wadi Musa (Dolinie Mojżesza), to miejsce odwiedzane przez tysiące turystów, w którym na archeologów wciąż czeka mnóstwo zagadek do rozwiązania, miejsce, które członkowie szczepu Bedul uważają za nawiedzane przez dżiny, niebezpieczne demony czyhające na nieostrożnych wędrowców. W roku 1812 Petrę odkrył szwajcarski podróżnik, Johann Ludwig Burckhardt. Prowadzony przez przewodnika przez wąskie kamienne wąwozy, Burckhardt oglądał setki monumentów. Z czasem badacze Orientu dostarczyli więcej informacji o zagadkowych budowlach. Przed tysiącami lat wznieśli je pustynni koczownicy semiccy, ambitni Nabatejczycy, którzy czerpali z tradycji Bliskiego Wschodu. Pod zręcznymi rękami nomadów-budowniczych wielobarwny piaskowiec przekształcił się w majestatyczne miasto; w sercu pustyni wykuto cuda architektury zadziwiająco podobne do dzieł Greków i Rzymian.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie