Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 44. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 44. BABILONIA cz.2 + DVD NA TROPIE PRZESZŁOŚCI: IRACKIE PROROCTWA

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-44

Tom 44. BABILONIA cz.2

Najeźdźcy - Hetyci i Kasyci

DVD NA TROPIE PRZESZŁOŚCI: IRACKIE PROROCTWA

Położony na terenach dzisiejszego Iraku Babilon to odwieczny symbol pychy; już jego pierwszy potężny władca Hammurabi na swej steli z kodeksem kazał wyryć chełpliwe słowa: "Pan godny berła i korony (...) który zmusił do posłuszeństwa cztery strony świata". W antyku Babilon stał się symbolem wszelkiego zła. Fasycnacja biblijnymi proroctwami nie jest groźna, dopóki...nie stanie się obsesją. W 1987 r. iracki dyktator Saddam Husajn zakończył renowację części pałacu babilońskiego króla Nabuchdonozora i kilku świątyń wokół - miał teraz Babilon w obrębie swej rezydencji. Saddam chciał upodobnić się do Nabuchodonozora, wielkiego budowniczego, który na każdej cegle umieścił inskrypcję podkreślającą jego zasługi. Saddam Husajn dokopał się do fundamentów budowli Babilończyka, wzmocnił je, a potem budował na nich. Na jego cegłach również znajdują się inskrypcje, po arabsku, niosące symboliczny przekaz: "Ja, Saddam Husajn, odbudowałem to miasto".

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie