Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 40. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 40. OD CZASÓW PREHISTORYCZNYCH DO XIX w. + DVD ZAGINIONE DUCHY KAMBODŻY

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-40

Tom 40. OD CZASÓW PREHISTORYCZNYCH DO XIX w.

Geografia, ludność, prehistoria, historia do XIX w., religia, sztuka do XIX w., Angkor Wat, język i literatura.

DVD ZAGINIONE DUCHY KAMBODŻY

Angkor, pozostałości po dawnej stolicy imperium khmerskiego, położony jest nad jeziorem Tonle Sap w Kambodży. Ruiny miasta zajmują obszar dwa razy większy od Manhattanu. Znajdują się tu liczne kamienne pałace i świątynie. Archeolodzy uznają to miasto za wspanialsze niż wszystko, co stworzyły Grecja i Rzym. W języku khmerskim wyraz angkor oznacza tyle co "miasto królewskiego klasztoru". Nie powinno więc dziwić, że na terenie dawnej stolicy znajduje się Angkor Wat - największa i jednocześnie najbardziej znana świątynia wybudowana ku czci hinduistycznego boga Wisznu. Budowla wzniesiona została w pierwszej połowie XII w. W XV w. w tajemniczych okolicznościach świątynia została porzucona i po pewnym czasie porosła ją dzika dżungla. Kto i kiedy odkrył ją na nowo dla świata?

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie