Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 38. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 38. OD CZASÓW PREHISTORYCZNYCH DO XIV w. + DVD ZAGINIONE ŚWIATY - TADŻ MAHAL

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-38

Tom 38. OD CZASÓW PREHISTORYCZNYCH DO XIV w.

Geografia, ludność, prehistoria, historia i sztuka do okresu średniowiecza, pismo i język, wedyzm, dźinizm, ustrój, handel.

DVD ZAGINIONE ŚWIATY - TADŻ MAHAL

Historia powstania monumentalnego mauzoleum w indyjskiej Agrze to jedna z najpiękniejszych romantycznych opowieści wszech czasów. Grobowiec wybudował w XVII wieku cesarz Szahdżahan z dynastii Wielkich Mogołów, by oddać w ten sposób cześć zmarłej przedwcześnie żonie, Mumtaz Mahal. Z kronik wynika, iż monarcha bardzo kochał Mumtaz Mahal i jego rozpacz po śmierci kobiety była szczera. Oboje zostali wyswatani jeszcze jako dzieci, a w dorosłym życiu połączyło ich prawdziwe uczucie. Budowa mauzoleum zajęła Szahdżahanowi ponad 20 lat, o mały włos nie doprowadzając władcy do ruiny. Tadż Mahal po dziś dzień jest jednym z najwspanialszych cudów architektury, co roku przyciagając do Indii miliony turystów.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie