Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 19. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 19. OKRES KLASYCZNY cz.2 + DVD BOGOWIE I BOGINIE

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-19

Nr 19. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji

Rodzina, narodziny, paideia, narzeczeństwo i małżeństwo, ucztowanie, kult domowy i oficjalny, rytuał pogrzebowy, zaświaty, dom i jego wyposażenie, rozrywki, ozdabianie ciała, stroje.

DVD BOGOWIE I BOGINIE

Mitologia starożytnych Greków jest nieodłączną częścią kultury europejskiej. Postacie bogów, ich niesamowite historie służyły nieraz artystom do wyrażania swoich uczuć i poglądów na świat. Mitologia grecka stała się kopalnią symboli, alegorii i innych środków artystycznego wyrazu. Nawiązania do greckich opowieści o bogach i herosach pojawiły się często w sztuce i literaturze renesansu, romantyzmu, oświecenia. Z mitologicznych motywów korzystali równie chętnie naukowo podchodzący do życia pozytywiści, jak i młodopolscy dekadenci. Również dziś w sztuce pojawiają się liczne nawiązania do antycznych mitów - w dziełach plastycznych , w poezji, a nawet w tytułach filmów. Nie sposób poruszać się w świecie kultury, nie wiedząc, kim byli Atena, Zeus czy Herakles, nie znając historii Prometeusza albo Syzyfa.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie