Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 18. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 18. OKRES KLASYCZNY cz.1 + DVD DECYDUJĄCE STARCIA-BITWA POD MARATONEM ZAWÓD: DOWÓDCA

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-18

Tom 18. OKRES KLASYCZNY cz.1

Dzieje Grecji klasycznej, Ateny, ustroje polityczne i systemy władzy, instytucje i urzędy, Korynt, Milet, sztuka wojenna.

DVD DECYDUJĄCE STARCIA-BITWA POD MARATONEM ZAWÓD: DOWÓDCA

Na początku V w. p.n.e. perski król Dariusz dążył do opanowania Grecji. Miał nadzieję, że wewnętrzne spory między polis ułatwią mu zadanie. Jego armia w Tracji poniosła klęskę, jednak Dariusz nie poddawał się. Wysłał kolejne wojska, które tym razem miały więcej szczęścia i zdołały przebić się aż do granic Attyki. Oddziałami dowodzili Datis i Artafernes. Dariusz planował uderzyć na Ateny, jednak niespodziewanie, nieopodal Maratonu, jego żołnierzy powstrzymali hoplici. Choć Ateńczyków było prawie o połowę mniej niż Persów, udało im się pokonać wroga. Udowodnili, że mniejsza armia może zwyciężyć większą, jeżeli jest lepiej od niej zorganizowana i przygotowana, a o zwycięstwie często decyduje strategia, nie liczebność.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie