Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 06. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 6. STARE PAŃSTWO cz.2 + DVD NAJWIĘKSI FARAONOWIE(Nowe Państwo, III Okres Przejściowy, Okres Późny, Okres Ptolemejski).

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-6

Tom 6. STARE PAŃSTWO cz.2
Wizja świata i człowieka, zaświaty rytuał pogrzebowy, mit ozyriański, nekropola memficka.

DVD NAJWIĘKSI FARAONOWIE
<em

Wraz z nastaniem XIX dynastii w Egipcie rozpoczął się okres ramessydzki. Najwybitniejszym władcą tej epoki był Ramzes II, który prowadził wojny z Syryjczykami i Hetytami. Za czasów panowania ostatniego króla XX dynastii Ramzesa XI w Egipcie doszło do wojny domowej, w wyniku której zostały splądrowane świątynie w Tebach i groby królewskie w Dolinie Królów. Kolejne dwie epoki w dziejach Egiptu - III Okres Przejściowy i Okres Późny - były związane z najazdami obcych narodów, które obejmowały władzę w państwie. Aleksander Wielki, podbiwszy Egipt, zreorganizował administrację egipską i założył nową stolicę, Aleksandrię. Namiestnik macedoński, Ptolemeusz, w 305 r. p.n.e. koronował się na króla, dając początek dynastii Ptolemeuszów, która panowała w kraju nad Nilem aż do podboju rzymskiego w 30 r. p.n.e. Kleopatra, ostatnia królowa Egiptu, popełniła samobójstwo, a kraj stał się prowincją cesarstwa rzymskiego.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie