Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 05. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 5. STARE PAŃSTWO cz.1 + DVD NAJWIĘKSI FARAONOWIE(Nowe Państwo).

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-5

Tom 5. STARE PAŃSTWO cz.1
Historia Starego Państwa, król - syn Re, hierarchia i administracja królestwa, sztuka Starego Państwa, literatura Starego Państwa, literatura zaświatowa.

DVD NAJWIĘKSI FARAONOWIE.
Nowe Państwo

W czasach prosperity Nowego Państwa nastąpił rozkwit gospodarki, sztuki i architektury egipskiej. Władców grzebano w grobowcach skalnych znajdujących się na zachodnim brzegu Nilu w Dolinie Królów. Stolicą kraju było miasto Teby. Amenhotep III wzniósł w Luksorze wspaniałą światynię Amona. Zachowane monumentalne rzeźby przedstawiające tego władcę należące do jego świątyni grobowej, tzw. kolosy Memnona, są jednym z najbardziej znanych zabytków starożytnego Egiptu. Jego następca, Amenhotep IV Echnaton, który bywa określany heretykiem, wprowadził radykalne zmiany w religii egipskiej. Zastąpił tradycyjny system wierzeń w wielu bogów wiarą w jednego boga Atona i założył nową stolicę w Tell el-Amarna (Achetaton). Grobowiec kolejnego władcy na tronie egipskim, Tutanchamona, jest najbardziej sensacyjnym odkryciem w dziejach archeologii Egiptu.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie