Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 03. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 3. OKRES TYNICKI cz.1 + DVD NAJWIĘKSI FARAONOWIE(Okres Wczesnodynastyczny i Stare Państwo).

 

 

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-3

Tom 3. OKRES TYNICKI cz.1 Dynastie tynickie, Abydos, Heliopolis, Hermopolis, Memfis,rachuba czasu, kanon w sztuce.

DVD NAJWIĘKSI FARAONOWIE.
Okres Wczesnodynastyczny i Stare Państwo

Nazwa "faraon" wywodzi się od egipskiego określenia "per-aa" oznaczającego "wielki dom". Faraon w starożytnym Egipcie nosił tytuł Pana Dwóch Krain. Był królem Górnego i Dolnego Egiptu, najwyższym władcą politycznym i religijnym. Najstarszym zabytkiem ukazującym faraona jako zawsze zwycięskiego władcę i pana Górnego i Dolnego Egiptu jest słynna Paleta Narmera. Jako Najwyższy Kapłan Wszystkich Świątyń król reprezentował boga na ziemi. Celebrował uroczystości rytualne i budował świątynie, by oddać cześć bogom. Sam był również uznawany za boga, przypisywano mu siłę nadprzyrodzoną. Obejmujący rządy faraonbył opiekunem boskiej energii i siły sprawczej zapewniającej harmonię ziemskiego świata maat. Panowanie pierwszych faraonów Okresu Wczesnodynastycznego i Starego Państwa jest po dziś dzień dla nas zagadką. Pozostały po nich jedynie ślady działalności budowlanej, m.in. wspaniałe grobowce - mastaby i piramidy.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie