Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 68. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 68. CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE cz.2+DVD POTĘGA I UPADEK-ZDOBYCIE KONSTANTYNOPOLA PRZEZ TURKÓW.

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-68

Tom 68. CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE cz.2

Potęga i upadek - zdobycie Konstantynopola przez Turków.

DVD JAK POWSTAJE IMPERIUM - CESARSTWO BIZANTYJSKIE

Konstantyn Wielki był jednym z władców, którzy zmienili świat. Gdy zasiadał na tronie, cesarstwo rzymskie było podzielone na dwie części. Konstantyn sprawował władzę nad Wschodem i Zachodem. Wkrótce po objęciu władzy cesarz wybrał się nad zatokę Złoty Róg, do Byzantionu, greckiej kolonii handlowej, gdzie włócznią wyrysował na ziemi granice miasta-stolicy. Nazwał je Konstantynopolem. Powstawało według planów rzymskich architektów. Położone na wzgórzach miasto podzielono na 14 dzielnic, połączonych szerokimi ulicami. Zaopatrzenie w wodę zapewniały akwedukty i cysterny służące do gromadzenia deszczówki. Konstantyn był wybitnym władcą, choć miał na rękach krew - zlecił zabójstwo syna, ponieważ podejrzewał go o romans z macochą; ona także poniosła śmierć z rozkazu cesarza. Na łożu śmierci władca przyjął chrzest: we śnie miał zobaczyć na niebie krzyż, a obok napis: "Pod tym znakiem zwyciężysz".

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie