Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 65. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 65. DAKOWIE+DVD MĘŻNE PLEMIĘ ZWYCIĘŻONE PRZEZ TRAJANA.

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-65

Tom 65. DAKOWIE

Mężne plemię zwyciężone przez Trajana.

DVD RZYM - ROZKWIT I UPADEK IMPERIUM - WOJNY DACKIE

Z końcem I w. Imperium Romanum panowało nad ówczesnym światem. Ogromna armia pod dowództwem wybitnych wodzów stanowiła siłę nie do pokonania. Jednak potężnym władcom rzymskim sen z powiek spędzały plemiona barbarzyńców - Dakowie i Germanowie - które wciąż zachowywały niezależność, szczególnie uciążliwi byli pierwsi z nich. Do Rzymu coraz częściej napływały niepokojące wieści z Dacji, informatorzy donosili, że król Decebal rozbudowuje stare i wznosi nowe twierdze, wyrabia broń i gromadzi zapasy, szkoli żołnierzy na wzór rzymski. Decebal opłacał budowniczych i inżynierów z imperium, którzy chcieli mu służyć, przyjmował także dezerterów. Co prędzej należało położyć kres rosnącemu w siłę państwu dackiemu. W 83 r. cesarz Domicjan poprowadził legiony za Ren i Dunaj...

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie