Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 62. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 62. ZIEMIA OBIECANA cz.4+DVD ZMIENNE LOSY JUDEI, MUZUŁMANIE NA BLISKIM WSCHODZIE.

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-62

Tom 62. ZIEMIA OBIECANA cz.4

Zmienne losy Judei, Muzułmanie na Bliskim Wschodzie.

DVD KRÓL DAWID: POETA WOJOWNIK

To jeden z największych królów biblijnych, jego imię po hebrajsku znaczy "dowódca" albo "umiłowany". Był pasterzem owiec, gdy prorok Samuel namaścił go na króla ludu Izraela. Bóg wybrał go na pogromcę olbrzyma Goliata, wojownika filistyńskiego. Gdy Dawid został władcą, prowadził zwycięskie wojny. Był pisarzem i pieśniarzem, w Księdze Psalmów wymieniany jest jako autor części z nich. Oprócz Biblii, w żadnym źródle historycznym nie ma wzmianki o królu Dawidzie, największa zagadka brzmi zatem: czy w ogóle istniał? Uczeni wciąż pracują nad tym, aby dostarczyć argumentu, że władca był postacią historyczną. W 1993 r. na stanowisku w Tel Dam w północnym Izraelu archeolodzy wykopali kamień, który przeleżał w ziemi 29 wieków, zapisano na nim zwycięstwa wielkiego króla Syrii odniesione w IX w.p.n.e.:"Walczyłem przeciw Izraelowi i zabiłem króla z domu Dawidowego". Odkrycie odbiło się szerokim echem w świecie nauki, czy okaże się ono świadectwem potwierdzającym istnienie Dawida?

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie