Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 60. Tajemnice Starożytnych Cywilizacji + płyta DVD

Tom 60. ZIEMIA OBIECANA cz.2 + DVD PIELGRZYMI, PODRÓŻNICY I ARCHEOLODZY.

Więcej szczegółów


7,95 zł brutto

SE-60

Tom 60. ZIEMIA OBIECANA cz.2

Pielgrzymi, podróżnicy i archeolodzy.

DVD POSZUKIWANIA ARKI NOEGO

Jahwe ostrzegł Noego przed nadchodzącym potopem. Rozkazał mu zbudować arkę z drewna gofer; miała ona pomieścić Noego, jego rodzinę oraz żyjące na ziemi zwierząta, po jednym z każdego gatunku. Bóg sam zaprojektował arkę, mierzyła ona 300 łokci od dzioba do rufy, 50 od burty do burty i 50 od luków do kila. Noe spędził 52 lata, wypełniając zadanie cieśli okrętowego. Mit o arce i potopie to wspólny element większości mitów o stworzeniu. Poszukiwacze arki wierzą, że powszechność mitu o potopie wynika z faktu, że coś takiego naprawdę się wydarzyło. Mekką dla poszukujących potwierdzenia starotestamentowej opowieści jest góra Ararat (utożsamiana z biblijnymi górami Urartu) w Turcji, pokryty śniegiem szczyt, którego nazwa w języku tureckim brzmi Agri Dagi - Góra Bólu. Mimo 40-stopniowego mrozu i smagających wichrów wspinają się na nią śmiałkowie przekonani, że właśnie tam osiadł korab biblijnego patriarchy. Autorzy filmu opowiadają o gorączce poszukiwań na szczycie Ararat.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie