Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 26. Latające fortece

26. Vickers Valiant

W sprzedaży
od 12 września 2012r.

NUMER NIEDOSTĘPNY.

Więcej szczegółów


29,95 zł brutto

LB-26

Vickers Valiant był pierwszym brytyjskim bombowcem z tzw. serii "V", obejmującej także samoloty Vulcan i Victor. Zaprojektowano go do wykonywania uderzeń na terytorium wroga, podczas których dolot do celu miał odbywać się na dużych wysokościach. W trakcie służby okazało się jednak, że większe prawdopodobieństwo dotarcia nad cel uzyskiwano, lecąc na bardzo niskiej wysokości. W związku z tym zmieniono profil działania tych maszyn. Jednak wskutek błyskawicznego zmęczenia materiałów Valianty nie nadawały się do takiej służby. Samoloty służące w dwóch dywizjonach tankowania powietrznego przez jakiś czas nadal pełniły swoje zadania, natomiast dywizjony bombowe Valiantów przezbrojono w inne samoloty. Ostatni lot bombowego Valianta miał miejsce 9 XII 1964 r.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie