Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 21. Latające fortece

21. Grumman A-6 Intruder (1:144)

NUMER NIEDOSTĘPNYW sprzedaży

od 14 czerwca 2012r.

Więcej szczegółów


29,95 zł brutto

LB-21

Kontrakt na budowę nowego samolotu szturmowo-bombowego marynarki amerykańskiej, zdolnego do działania w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze doby, otrzymała w lutym 1958r. firma Grumman. Skonstruowana maszyna wyposażona była w niezwykle nowoczesne, zintegrowane systemy nawigacyjno-celownicze, które zresztą stały się przyczyną krytyki, uważano bowiem, że będą one wymagać olbrzymiego nakłądu pracy mechaników. Początek służby bojowej samolotu A-6 zdawał się to potwierdzać - pierwsze misje Intruderów, wykonywane nad Wietnamem, zakończyły się niepowodzeniem ze względu na problemy z obsługą skomplikowanej awioniki. Po usunięciu przyczynawarii okazało się jednak, że nowa masyzna o wiele przewyższa pokładane w niej nadzieje - dzięki wprowadzeniu jej do walki siły amerykańskie mogły celnie uderzyć w dotychczas niedostępne, silnie bronione obiekty przeciwnika.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie