Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 82. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 82. wraz z filmem "Zaćmienie Słońca"

W sprzedaży
od 29 października 2013 r.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-82

Kiedyś zaćmienie Słońca budziło w ludziach strach, gdyż powszechnie wierzono, że to smok pożera wówczas Słońce. Dzięki współczesnej nauce możemy odrzucić tego rodzaju wyobrażenia i śmiało obserwować zaćmienie Słońca jako jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk na niebie. W tym odcinku przyjrzymy sie złożonemu mechanizmowi ruchu Ziemi, Księżyca i Słońca, który odpowiada za to widowisko, oraz dowiemy się, dlaczego jesteśmy prawdopodobnie jedynymi istotami we Wszechświecie, które moga byc jego swiadkami. Wykorzystujac układ zacmienia, stworzono instrument zwany koronografem. Sztuczny księżyc wewnątrz tego instrumentu zasłania tarcze słoneczną i pozwala na obserwacje samej korony. Dzięki poznaniu jej sekretów jesteśmy w stanie przewidywać burze, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla wykorzystywanej w życiu codziennym najnowszej technologii. Z kolei obserwacja maleńkich zaćmien odległych gwiazd przynosi nam informacje o setkach obiegających je egzoplanet. Czy są wśród nich również takie, które orbitują w ekosferze swojej gwiazdy jak Ziemia?

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie