Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 78. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 78. wraz z filmem "Eksploracja Marsa"

W sprzedaży
od 3 września 2013 r.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-78

W ostatnich latach Czerwona Planeta dostarczyła badaczom wielu nowych wskazówek co do tego, że kiedyś istniało na niej życie lub że istnieje tam nadal. Udowodniono, że w przeszłości powierzchnię planety kształtowała woda w stanie ciekłym – oceany, jeziora i rzeki. Bieguny Marsa pokrywają wodne lodowce, a nie tak jak wcześniej sądzono – zamrożony dwutlenek węgla. Pogoda na tej planecie również dostarcza wielu niespodzianek – pada tam śnieg, występują zorze polarne i burze pyłowe z błyskawicami. Najbardziej intrygujące są jednak chmury metanu wydobywające się sezonowo spod powierzchni planety. Czy dzieje się tak w efekcie reakcji chemicznych? A może chmury te są wynikiem przemiany materii, której dokonują bakterie wciąż żyjące na Marsie?

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie