Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 44. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 44. wraz z filmem WIELKI WYBUCH cz.1. Ewolucja Wszechświata

W sprzedaży od 15 maja 2012r.

 

 

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-44

Ponad 13,7 mld lat temu nastapiła niewyobrażalnie wielka eksplozja, obracając w stan chaosu osobliwość, z której narodził się Wszechświat. Echo tego wydarzenia dociera do nas nawet w tej chwili, jako promieniowanie reliktowe. Odwieków uczeni i filozofowie, patrząc w niebo, szukają odpowiedzi na zasadnicze pytania o prawa rządzące naturą. Arystoteles wykazał, że świat jest okrągły. Ptolemeusz obmyślił model Wszechświata z układem planet, gwiazd i Słońca. Kopernik zmienił ten schemat, umieszczając w jego centrum Słońce. Galileusz potwierdził słuszność tej teorii. Nweton odkrył siły, dzięki którym ten układ pozostaje stabilny. Einstein stworzył teorię względności, która opisuje prawa rządzące wszystkimi składnikami Wszechświata. Film ten jest opowieścią o tym, jak na przestrzeni dziejów zmieniał się obraz myślenia o nas samych i otaczającym nas świecie.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie