Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 41. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 41. wraz z filmem URAN I NEPTUN. Planety zewnętrzne.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-41

W filmie poznamy człowieka, który na nowo określił definicję planety w Układzie Słonecznym. Zgodnie z nią Pluton - dawniej uznawany za najdalszą od Słońca planetę naszego układu, został zdegradowany do kategorii planet karłowatych. Obecnie za najdalsze planety w Układzie Słonecznym uznaje się Urana i Neptuna. Atmosfera tego pierwszego jest toksyczną mieszanką wodoru, helu i metanu. Spekuluje się, że dziwne ustawienie osi planety względem jej orbity jest wynikiem dawnej kolizji z dużym ciałem niebieskim. Największy z księżyców Neptuna - Tryton, podobnie jak księżyc Jowisza, Europa, może kryć pod swoją powierzchnią wodę w stanie ciekłym. Czy na dalekich rubieżach Układu Słonecznego może rozwijać się życie? I jakie formy może ono przybierać w obcych nam ekosystemach?

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie