Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 32. Kosmos-Tajemnice Wszechświata

Numer 32. wraz z filmem MARS. Czerwona Planeta.

Więcej szczegółów


9,99 zł brutto

KM-32

Mars - planeta, na której znajduje się największy wulkan w Układzie Słonecznym i której powierzchnię rozdziera kanion o tak gigantycznych rozmiarach, że Wielki Kanion Kolorado to przy nim zaledwie malutkie pęknięcie skorupy ziemskiej. Mimo wielu różnic, to właśnie Czerwona Planeta jest w naszym układzie planetarnym ciałem najbardziej podobnym do Ziemi. Z tego względu jest ona również oczywistym celem przyszłej kolonizacji kosmosu. W przeszłości tajemniczy ruch Marsa na nieboskłonie i rzekoma sieć kanałów na jego powierzchni były źródłem spekulacji, jakoby na planecie tej istniała zaawansowana cywilizacja, która pewnego dnia może próbować podboju Ziemi. Dopiero misje sond NASA położyły kres tego typu domysłom - dokładne fotografie powierzchni planety pozwoliły ostatecznie odrzucić hipotezy o możliwości istnienia inteligentnych form życia na Marsie. Nie oznacza to jednak, że życia tam nie ma lub nie było - dla astrobiologów badających tę planetę praca dopiero się zaczyna. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono istnienie pod powierzchnią Marsa zamarzniętej wody, a znalezienie w lodzie prymitywnych form życia wydaje się co najmniej prawdopodobne.

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie