Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 10. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 10. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 10 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD „Dwaj Foskariusze” Giuseppe Verdi

W sprzedaży
od 27 lutego 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-10

Tom 10 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - Kojałowicz - Laos
oraz
płyta DVD "Dwaj Foskariusze" Giuseppe Verdi
Premiera "Dwóch Foskariuszy" miała miejsce w Rzymie w 1844 r. Publiczność przyjęła operę bardzo dobrze. Jak podają źródła historyczne, Verdi był wywoływany przed kurtynę aż trzydzieści razy! Mimo premierowego sukcesu dzieło nie zyskało później wielkiego powodzenia i zainteresowanie nim zmalało. Obecnie należy do rzadziej grywanych oper Verdiego, mimo melodyjnej muzyki, libretta dającego pole do popisu inscenizatorom i trzech wspaniałych partii wokalnych - Francesca, Jacopa i Lukrecji.
"Dwaj Foskariusze" to opera traktująca przede wszystkim o trudnościach, z jakimi musi się zmagać władca. Brak tu wielkich romantycznych namiętności, a na pierwszy plan wysuwa się raczej miłość rodzicielska. Główny ciężar akcji spoczywa nie na młodym bohaterze, walczącym o miłość lub wolność, ale na postaci ojca-władcy. Inaczej niż we wcześniejszym "Nabucco", jest to postać obdarzona licznymi cnotami, jak głęboka miłość ojcowska, poczucie obowiązku, szlachetność, współczucie, niezmienność zasad postępowania. Francesco Foscari otwiera monumentalną galerię ojców i władców, których Verdi uwiecznił w licznych swoich dziełach.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie