Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 06. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 6. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 6 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD „Don Giovanni” Wolfgang Amadeusz Mozart

W sprzedaży
od 4 stycznia 2013 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-06

Tom 6 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - Fonokardiografia - Graz
oraz
płyta DVD "Don Giovanni" Wolfgang Amadeusz Mozart

"Don Giovanni" określony został mianem dramma giocoso (wł.'wesoły dramat'), należy więc do gatunku opery komicznej z elementami poważnymi, a nawet tragicznymi. Utwór nosi włoski tytuł, będący odpowiednikiem hiszpańskiego "Don Juana".
Opera otrzymała wspaniałą uwerturę o nowatorskim charakterze, z licznymi wątkami muzycznymi, które pojawiają się w trakcie akcji scenicznej. Na jej skomponowanie twórca zyskał czas dosłownie w ostatniej chwili - premiera została przesunięta o kilka dni z powodu niedyspozycji śpiewaczki. Warto także podkreślić interesujące wykorzystanie przez Mozarta dwóch orkiestr (akt I, odsłona 6), z których jedna gra w metrum parzystym, a druga w nieparzystym, co stanowi jeden z pierwszych przykładów polimetrii.
 

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie