Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 05. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 5. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 5 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD „Cosi fan tutte” Wolfgang Amadeusz Mozart

W sprzedaży
od 12 grudnia 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-05

Tom 5 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - Dusik - Fonograf
oraz
płyta DVD "Cosi fan tutte" Wolfgang Amadeusz Mozart

Choć motyw zamiany narzeczonych można znaleźć we wcześniejszych utworach literackich ("Dekameron" Boccaccia czy Szekspirowski "Cymbelin"), libretto Lorenza da Ponte jest dziełem całkowicie oryginalnym. Często zalicza się tę operę do gatunku commedia dell'arte, wskazując na jej podobieństwo do przedstawień marionetkowych o prostej fabule i bardzo charakterystycznych, schematycznych postaciach. Chętnie stosowanym zabiegiem jest przy tym zamiana ubiorów i ról, służąca wywoływaniu zabawnych nieporozumień. Muzykolodzy i teatrolodzy toczą niekończące się spory o formę muzyczną "Cosi fan tutte", o niejednorodność stylu muzycznego opery czy wątły realizm psychologiczny postaci. Dla widza jednak ważne było - i jest także dziś - coś innego: przedstawienie lekkie i przyjemne w odbiorze. Co ciekawe, uważa się, że intryga została oparta na rzeczywistych zdarzeniach, które w tamtym czasie poruszyły cesarską stolicę. Trudno sobie wyobrazić lepszy przepis na intrygującą, udaną premierę.

Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie