Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich zapisywanie w pamięci urządzenia.
Poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej możesz wyrazić zgodę na zapisywanie plików cookie lub je zablokować.

close

Amercom SA

Witamy, Zaloguj się   |   Zarejestruj się


Subskrypcja

Aktualnie brak subskrypcji

Nr 01. Kolekcja Encyklopedii OXFORD+DVD "La Scala"

Numer 1. Kolekcji Encyklopedii OXFORD z tomem 1 Wielkiej Encyklopedii OXFORD oraz płytą DVD „Tosca” Giacomo Puccini

W sprzedaży
od 17 października 2012 r.

Więcej szczegółów


9,95 zł brutto

UK-01

Tom 1 - Wielkiej Encyklopedii Oxford - A - Ashcroft
oraz
płyta DVD "Tosca" Giacomo Puccini

Premiera „Toski” odbyła się w Rzymie 14 stycznia 1900 r. Opera ta uchodziła wówczas za dzieło nowatorskie, mimo to została bardzo dobrze przyjęta przez włoską publiczność. Polska premiera odbyła we Lwowie w 1903 r. Akcja opery toczy się w 1800 r., w Rzymie w okresie, gdy Półwysep Apeniński był areną walk wojsk napoleońskich z prohabsburskimi. W kościele św. Andrzeja ukrył się więzień zbiegły z Zamku św. Anioła. Ów zbieg to Cesare Angelotti, były konsul Republiki, uwięziony i skazany na śmierć za udział w próbie obalenia tyranii królewskiej rządzącej Rzymem. W kościele odnajduje klucz do bocznej kaplicy, pozostawiony przez jego siostrę, markizę Attavanti, oraz przebranie, które ma ułatwić mu dalszą ucieczkę. W tym samym czasie w kościele pojawia się młody malarz, Mario Cavaradossi, który ma dokończyć obraz Marii Magdaleny. Jego serce przepełnione jest radością tworzenia i odwzajemnioną miłością do słynnej śpiewaczki, Toski. Te dwa uczucia splatają się w cudownej, nasyconej pięknem i harmonią arii „Recondita armonia”.


Zobacz całą kolekcję tutaj

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł Suma 0,00 zł

Zamówienie